czysciecO Matce Bożej i Jej zainteresowaniu czyśćcem można usłyszeć z bardzo wielu źródeł. Wiemy, że Ona opiekuje się w szczególny sposób tymi, którzy przebywają w tym miejscu cierpienia oraz że sobota jest pod tym względem wyjątkowym i uroczystym dniem, od czasu kiedy została poświęcona Bożej Rodzicielce; z objawień wynika, że to właśnie w tym dniu Matka Boża zstępuje do tego przykrego więzienia, jakim jest czyściec, aby odwiedzić i pocieszyć Swoje oddane sługi.

Ojciec Louvet tak o tym mówi:
Pewnej soboty czcigodna siostra Paola di Santa Teresa w ekstazie została zabrana do czyśćca. Zobaczyła, że jest on rzeczywiście oświetlony, jak gdyby przygotowany na specjalne święto. Następnie zobaczyła Matkę Bożą otoczoną niezliczoną liczbą aniołów, którym Najświętsza Matka wydała polecenia, aby uwolnili te dusze, które w czasie swojego ziemskiego życia miały do Niej szczególne nabożeństwo. Jeżeli tak się dzieje w soboty, to co musi się dziać w czasie dużych i ważnych świąt Matki Bożej. Prawdziwe obchody tych świąt są jakby przeniesione do czyśćca.

Pierwszym i najważniejszym dniem według świętych pisarzy jest Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. Święty Piotr Damiani był przekonany, że każdego roku w to święto Matka Boża uwalnia tysiące dusz z czyśćca i przynosi im radość ich wiekuistej nagrody.

Jest bardzo dobrą i święto posługą spełniać dobre uczynki i ofiarować je Panu Bogu za Święte dusze. Niech opis następującego zdarzenia będzie z korzyścią dla nas wszystkich:

Na łożu śmierci św. Gertruda została zwymyślana przez diabła za ofiarowanie swoich dobrych uczynków i wyrzeczeń na rzecz Świętych dusz czyśćcowych. Diabeł próbował zasiać w jej sercu niepokój, oskarżając ją, że nie myślała wystarczająco o sobie i przez swoją głupotę nie zdobywała zasług ze swoich cierpień dla siebie samej, choć były jej potrzebne. „Jak sądzisz, kim jesteś? – powiedział do niej diabeł – aby ofiarować swoje codzienne modlitwy i wyrzeczenia za dusze, których nawet nie znasz. Wkrótce szczerze pożałujesz tego błędu, a ja będę się śmiał. Zapłacisz drogo za tę pomyłkę”. Słysząc to, św. Gertruda była bardzo nieszczęśliwa i pomyślała o wielkich cierpieniach, które ją czekają. Lecz Pan Bóg nie chciał widzieć swej wiernej służebnicy w takim stanie, więc ukazał się jej i powiedział: „Moja córko, dlaczego jesteś taka zasmucona? Powinnaś wiedzieć, że twoja miłość bliźniego była tak mile przyjmowana przeze mnie, że teraz uwalniam cię z wszelkiego cierpienia, jakie zostało przeznaczone dla ciebie. A ponieważ obiecałem wielką nagrodę tym, którzy ofiarują siebie samych za zbawienie swoich braci i sióstr, więc twoja radość w niebie zostanie pomnożona stokrotnie. Te wszystkie dusze, które uratowałaś, wkrótce spotkają się z tobą, by zaprowadzić cię do Raju”. Święta matka usłyszawszy to, powtórzyła wszystkim którzy ją otaczali, i z uśmiechem na ustach odeszła po wiekuistą nagrodę.

Zachęcam do wysłuchania całego cyklu nagrań o duszach czyśćcowych znanej mistyczki Marii Simmy z książki „Uwolnijcie nas stąd!”.

 

Źródło: Ojciec Pio a dusze czyśćcowe,
Alessio Parente OFM Cap.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *